KONST / Litografier / Färglitografi 14332144
nr 1433 2144
Lis Zwick
(f. 1942), Sverige
"Ryttaren". Signerad, numrerad 60/200, daterad 1988. Färglitografi, bildmått: 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x61 cm
Lis Zwick, dansk-svensk konstnär född 1942 i Köpenhamn. Zwick är bosatt på Drakabygget i Örkelljunga sedan 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:31:26
22/11 19:50:35
22 nov
Lis Zwick
Läs mer om Lis Zwick